STAGEHANDS – beďnáci pracovali na této akci a na akci bylo více než 30x STAGEHANDS a akce proběhla v pořádku.

O vstupenky na vůbec první koncert britského zpěváka, skladatele a textaře Eda Sheerana, který v poslední době posbíral celou řadu nominací na prestižní hudební ceny, byl v České republice obrovský zájem. Vyprodaly se za pouhých pět dní. Po navýšení kapacity ve Foru Karlín zmizely i přidané vstupenky téměř okamžitě. Spousta fanoušků sympatického muzikanta neskrývala zklamání a zavalila pořadatele i samotného interpreta žádostmi o další vstupenky.

Organizátoři nyní s radostí oznamují, že pro ně má Ed Sheeran s předstihem skvělý vánoční dárek. Koncert v rámci x Tour, který se uskuteční 12. února 2015 v Praze, se totiž přesouvá do větších prostor – do Tipsport areny.

Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a jsou platné pro stání a volné sezení, nově přidané vstupenky za ceny 990 a 1 290 korun půjdou do prodeje ve středu 17. prosince 2014 v 9:00 hodin prostřednictvím sítí Ticketpro a Ticketportal.

Pokud si nechcete únorový pražský koncert Eda Sheerana nechat ujít, s koupí vstupenek rozhodně neváhejte, neboť se dá předpokládat, že opět zmizí raketovou rychlostí.

 

Edward Christopher Sheeran oslaví pět dní po pražském vystoupení své 24. narozeniny.

V jeho písničkách se mísí několik hudebních žánrů. Jsou v nich patrné prvky popu, r&b, folku, ale také třeba alternativního hip-hopu. Ed Sheeran se nechává inspirovat umělci jako jsou kytarista Eric Clapton, písničkář Bob Dylan, ale i jeden z nejslavnějších rapperů vůbec, Eminem. I přesto, že Ed vydal zatím pouze dvě studiová alba, podařilo se mu už dosáhnout obrovských úspěchů.

V roce 2012 získal dvě ceny Brit Awards v kategoriích „nejlepší britský sólový zpěvák“ a „skokan roku“. Balada „The A Team“ z debutového alba + (plus), které vyšlo v roce 2011, mu vynesla ocenění Ivor Novello Award. Byla zvolena nejlepší písní po hudební i textové stránce. V roce 2013 si Ed díky ní vysloužil dokonce nominaci na cenu Grammy v kategorii „skladba roku“.

V USA se Ed Sheeran prosadil před dvěma lety, když zahostoval na albu Red, čtvrté desce Taylor Swift, a složil několik skladeb pro boyband One Direction. Zpěvák, producent a herec Jamie Foxx hrál jeho písničky na vlastním rádiovém kanálu Foxxhole, čímž se mu také postaral o značnou publicitu.

Začátkem loňského roku se Ed Sheeran přestěhoval do Nashville v americkém státě Tennessee, kde žije celá řada hudebních hvězd včetně Taylor Swift. Ed jí pak v průběhu celého roku předskakoval na úspěšné a téměř zcela vyprodané americké šňůře The Red Tour.

Jeho druhé studiové album x (multiply) vyšlo 23. června 2014.

Jak ve Velké Británii, tak ve Spojených státech amerických se okamžitě katapultovalo na první příčky

žebříčků prodejnosti. Ed Sheeran desku nahrával v Los Angeles pod dohledem producenta Ricka Rubina. První ochutnávkou z aktuální nahrávky se už v dubnu stal pilotní singl „Sing“.  Ke třetímu singlu „Thinking Out Loud“ vzniknul videoklip, v němž Ed překvapil tím, že je i výborný tanečník. Během pouhých 24 hodin mělo video na YouTube přes tři miliony zhlédnutí.

O vstupenky na koncerty turné k albu x, které je zpěvákovým zatím největším samostatným, je všude obrovský zájem. 10. července má Ed Sheeran v rámci této koncertní šňůry vystoupit na stadionu Wembley v Londýně, který je vůbec největším ve Velké Británii a druhým největším v celé Evropě. I místo s takto vysokou kapacitou se bleskově vyprodalo, a tak bylo nutné přidat další dva koncerty.

A úspěchy pokračují… Tento měsíc byl Ed Sheeran jmenován celosvětově nejčastěji přehrávaným umělcem na Spotify. V roce 2014 to bylo víc než 860 milion krát. Album x se stalo nejprodávanějším na iTunes ve Velké Británii, Irsku a na Novém Zélandu.

Je možné, že Edovi přinese, a v podstatě už přináší, také řadu prestižních hudebních cen. Získal nominaci na cenu Grammy, a to rovnou ve třech kategoriích. Slavnostní vyhlášení proběhne přesně týden před pražským koncertem. V rámci MTV Europe Music Awards je nominován v kategoriích „zpěvák roku“ a „britský a irský umělec roku“, v rámci MTV Video Music Awards už se díky hitu „Sing“ (s hostujícím Pharrellem Williamsem) „zpěvákem roku“ stal. Odnesl si i cenu Q Award jakožto „nejlepší sólový interpret“. Tři nominace má šanci proměnit v People´s Choice Awards, šest ve World Music Awads a další nominace mohou ještě přibývat…jako například cena Brit Awards minulý týden.