Do areálu se po šestnácté hodině začali dostavovat první návštěvníci a oproti temné předpovědi počasí plné deště a bouřek svítilo slunko a jasné nebe dávalo tušit příjemný teplý podvečer. Jediný tuzemský zástupce Android Asteroid se trousící příchozí snažil navnadit svým DJ setem již těsně před úderem páté hodiny. Zatímco se lehký alternativně laděný hiphopový sound valil skrz vzrostlé stromy areálu festivalu, přítomní obcházeli pár stánků s pivem a dalším občerstvením. Všeho bylo dostatek a nikdo si nemohl stěžovat na pro Čechy typický festivalový problém jednoho druhu piva. I na tak malé ploše areálu si český jazýček mohl pochutnat na několika druzích piva, včetně zahraničních značek. Co do vybavení a komfortnosti nejde vytknout novému festivalu skutečně nic.

První zahraniční akvizicí byla neznámá Shannon Saunders. Jednadvacetiletá britská zpěvačka odehrála přibližně čtyřicetiminutový koncert tanečního synth-popu, ve kterém se střídaly rychlejší tanečnější písničky s ploužáky. Shannon působila sympatickým dojmem a za doprovodu dvou hudebníků se snažila roztančit již slušně zastoupené diváctvo pod pódiem. Platinová zpěvačka nepředvedla špatný výkon, ale trochu sterilní hlasový projev a absence silnějších skladeb nenaznačovala posluchačsky nevšední zážitek.

To o poznání zkušenější Dánové The Asteroids Galaxy Tour předvedli fantastický set. Další platinová kráska toho večera, zpěvačka Mette Lindberg, působila o poznání přístupněji než na minulé pražské zastávce vLucerna Music Baru z listopadu loňského roku. I když v Lucerně odehráli výborný koncert, v Riegrových sadech se Mette rozdováděla o poznání víc. V květinových šatech tančila po pódiu a předváděla ohromující pěvecké výkony. Dánská formace čerpala zejména ze svých posledních dvou alb „Out Of Frequency“ a „Bring Us Together“. Právě titulní skladba „Bring Us Together“ celý koncert odstartovala a téměř okamžitě rozpohybovala již zaplněný areál. Samozřejmě nechyběly hity jako „Dollars In The Night“, „My Club“ či „Heart Attack“, které musely zaujmout i ty, kteří o dánské pop-rockové formaci slyšeli úplně poprvé.

Zařadit do programu právě The Asteroids Galaxy Tour byl od pořadatelů dobrý tah, stejně jako volba hlavní hvězdy večera, jímž hitové duo Milky Chance. Ti si během chvilky na hudební scéně stačili vybudovat ohromující základnu fanoušků, zejména díky hitu „Stolen Dance“, který dodnes brázdí nejen tuzemská rádia. Milky Chance vyzbrojeni pouhým jedním vydaným albem však měli v záloze i další pecky. Německé duo (na koncertě doprovázené třetím členem) prakticky přehrálo celý debut a nadto přihodilo jednu novinku, která sice nepoukazovala na nějakou významnou hudební změnu nastaveného stylu, ale upřít hitové ambice jí nešlo.

Milky Chance jsou pohodáři od pohledu. Zpěvák a kytarista v jedné osobě Clemens Rehbein měl svůj typický divoký účes jak po zásahu elektřiny a rozdával úsměvy na všechny strany. Moc nemluvil, ale vyzařovala z něj stejná pohoda jako z hudby samotné. Publikum reagovalo fantasticky na všechny skladby a tančilo jak o život. Po závěrečném hitu „Stolen Dance“, který ukončil celý festival přesně v avizovaných deset hodin, sklidili Němci zasloužený ohromující aplaus, po němž zřejmě odjeli směr maďarský Sziget, kde je čekalo vystoupení na závěrečném dni. Stejný potlesk si zaslouží i pořadatelé festivalu, kteří připravili originální program se skvělým zázemím. Overtone si přízvisko moderního festivalu zaslouží bez diskuze.