Představitel romantického piana, Francouz Richard Clayderman, přijede koncertovat 20. října do Kongresového centra v Praze. Slavný interpret písně „Balada pro Adeline”zahraje v doprovodu kompletního orchestru známé melodie mapující jeho hudební kariéru.

Philippe Pagés, jak zní jeho vlastní jméno, se začal věnovat hře na klavír již od útlého dětství. Jeho hudební budoucnost byla předurčena skutečností, že jeho otec byl učitel hry na klavír a tak mladému Philippovi již od mládí vštěpoval toto umění.

Dnes jednašedesátiletý Clayderman je považován za nejúspěšnějšího pianistu planety. Svědčí o tom množství prodaných alb, jejichž počet se vyšplhal na sto milionů. Během své kariéry nahrál více než 1200 skladeb a stal se tvůrcem a průkopníkem stylu romantického piana. Díky jeho interpretaci se píseň „Balada pro Adeline”, skladatele Paula De Sennevilla, stala slavnou po celém světě. Pro české publikum je známá také díky interpretaci Jiřího Maláska. V Claydermanově podání se skladba prodala v počtu několika milionů kusů.

V současné době Richard Clayderman vystupuje na všech kontinentech světa. Po koncertech v Japonsku, Indonesii, Číně a Litvě se představí také českým příznivcům.

„Bez živého vystupování a blízkého kontaktu s publikem si svůj život už ani nedovedu představit,” říká o své vášni ke koncertování sám umělec. „Když vystupuji, snažím se maximálně soustředit, abych posluchačům nabídl co největší hudební zážitek,”doplňuje Clayderman.