Vystoupení bývalé frontmanky dnes již legendární formace Moloko bylo bezesporu očekávanou události. Vždyť samotné oznámení koncertu bylo fanoušky velmi kvitováno na sociálních sítích i mimo ně. Turné, které momentálně Murphy absolvuje, představuje jeji poslední sólové album Hairless Toys, z něhož v Lucerně zahrála téměř všechny skladby. Společně se svým bandem odehrála bezmála dvouhodinový set, kterému přihlížel solidně zaplněný sál.

STAGEHANDCZ se podíleli na stavbě podia pro tuto skvělou zpěvačku v sále pražské Lucerny. Na akci pracovalo více než 20 STAGEHANDS z našeho týmu.

Samotné zahájení koncertu bylo efektní. Na velkých LED obrazovkách, které sloužily jako pozadí celého podia, se objevila tvář irské divošky, což ocenil dav velkým aplausem, ten se stupňoval díky tomu, že se jednalo o živý přenos ze zákulisí Lucerny, kde zpěvačka již notovala zahajovací píseň koncertu. Jak je už u Murphy zvyklostí, kromě zvukového zážitku dbá také na vizuální stránku představení. Během koncertu vystřídala osm extravagatních kostýmů, z toho jeden převlékla přímo na stagei, projekce zase promítaly různobarevné obrazce neidentifikovatelných tvarů či klipy jednotlivých písní.

Aktuální album bylo velmi kladně přijato kritikou i širokou veřejností – to se však dá říct o všech vydaných nahrávkách její kariéry. Během koncertu zazněly jednotlivé singly z desky, jako například energický track Evil Eyes nebo skladba Exploitation. Během té si zpěvačka neodpustila zavzpomínat na své působení v Moloko a zařadila text z megahitu Sing it Back. V tu chvíli bylo ve Velkém sále Lucerny jen málo hlasivek, které text písně sborově nezpívaly společně s ní. Dále následovala melancholická skladba Unputdownable, House of Glass nebo Uninvited Guest. Kromě písní ze zmiňovaného alba ale také nechyběly ty, které vyprodukovala v minulých letech. Zazněly tedy Let me Know, Slave to Love nebo Overpowered, některé dokonce v jiném či pozměněném aranžmá, než jsou známé z vydaných alb.

Sobotní večer ve společnosti Róisín Murphy a její kapelou rozhodně nebyl špatně stráveným časem. Její koncert byl ukázkou toho, jak dělat hudbu současnou, vizionářskou i sofistikovanou. Je dobře, že se v rámci turné zastavila také v České republice.